LEAGUES
RussiaVityaz Podolsk

Vityaz Podolsk fixtures, team info and top players

PFL FNL 2 Grp. 1
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Dynamo Makhachkala
29225256-104671
2
SKA Rostov
29223461-174469
3
Chayka
29197374-215364
4
Forte Taganrog
29159548-291954
5
Chernomorets Novorossiysk
28155854-312350
6
FC Kuban-Holding
30148841-311050
7
Anzhi Makhachkala
29128940-31944
8
Legion Dinamo
29119941-271442
9
Biolog Novokubansk
291091042-40239
10
Tuapse
291121634-49-1535
11
Spartak Nalchik
298101125-26-134
12
Druzhba
287101123-36-1331
13
Mashuk-KMV
296101341-44-328
14
Dinamo Stavropol
29771536-51-1528
15
FC Rotor Volgograd II
29561825-60-3521
16
FC Alania Vladikavkaz II
30262232-88-5612
17
Yessentuki
30242415-97-8210
PFL FNL 2 Grp. 2 Promotion Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Shinnik Yaroslavl
18152132-82447
2
Tver FC
18105338-191935
3
Leningradets
1892728-181029
4
Murom
1874717-11625
5
Dinamo Moscow II
1867523-20325
6
Krasava
1874726-24225
7
Kairat Moscow
1864821-31-1022
8
Volna Nizhny Novgorod
1864829-42-1322
9
Zvezda Saint Petersburg
1863923-24-121
10
FC Yenisey Krasnoyarsk II
18621016-31-1520
11
Dynamo Saint Petersburg
1845919-30-1117
12
Kazanka Moscow
18261012-26-1412
PFL FNL 2 Grp. 2 Relegation Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Olimp Dolgoprudny II
1272319-10923
2
Zenit St. Petersburg II
1371536-231322
3
Baltika-BFU Kaliningrad
1364316-14222
4
Torpedo Vladimir
1362517-19-220
5
Znamya
1461724-19519
6
Chertanovo Moscow
1454514-20-619
7
Luki-Energiya
1352619-21-217
8
FC Chita
1342713-19-614
9
Khimik Dzerzhinsk
1534816-29-1313
PFL FNL 2 Grp. 3 Promotion Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Rodina
18124240-172340
2
Sokol Saratov
18105341-182335
3
Dinamo Briansk
1888229-141532
4
Strogino
18102626-27-132
5
Salyut Belgorod
1893626-22430
6
Dinamo Vladivostok
18510320-21-125
7
FK Saransk
1874720-23-325
8
Avangard Kursk
1845918-31-1317
9
SKA-Khabarovsk II
1837815-19-416
10
Khimki 2
1836917-22-515
11
FC Ryazan
182799-24-1513
12
Peresvet Domodedovo
18251118-41-2311
PFL FNL 2 Grp. 3 Relegation Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Zenit Penza
16103326-131333
2
Sakhalin
1682623-21226
3
Kaluga
1674523-16725
4
Kvant Obninsk
1666420-16424
5
Arsenal Tula II
1673625-23224
6
Znamya Noginsk
1673626-27-124
7
Saturn Ramenskoye
1671831-26522
8
Fakel-M Voronezh
16601018-26-818
9
Metalurg Vidnoe
1652924-35-1117
10
Kolomna
16501125-38-1315
PFL FNL 2 Grp. 4
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Tyumen
27176475-304557
2
Volga Ulyanovsk
26168252-193356
3
FC Chelyabinsk
26182649-232656
4
Novosibirsk FK
26155639-182150
5
Amkar-Perm
26144840-281246
6
Zvezda Perm
26144848-262246
7
Ural II
26116946-361039
8
Irtysh
2698947-47035
9
Torpedo Miass
26851325-38-1329
10
Spartak Tuymazy
261021442-61-1929
11
FC Orenburg II
26691130-47-1727
12
Dinamo Barnaul
26741528-40-1225
13
NoSta
26631723-51-2821
14
Zenit Izhevsk
25431818-49-3115
15
Lada Togliatti
26351823-72-4911
- Spartak Tuymazy has been deducted 3 points
- Lada Togliatti has been deducted 3 points
PFL FNL 2 Grp. 2 Subgroup 1
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Tver FC
18125134-142041
2
Leningradets
18124242-172540
3
Krasava
1894528-141431
4
Dynamo Saint Petersburg
1884625-22328
5
Zvezda Saint Petersburg
1882826-23326
6
Kairat Moscow
1865723-28-523
7
Zenit St. Petersburg II
1854925-40-1519
8
Luki-Energiya
18431116-38-2215
9
Baltika-BFU Kaliningrad
18421217-27-1014
10
FC Chita
1827914-27-1313
PFL FNL 2 Grp. 2 Subgroup 2
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Shinnik Yaroslavl
20171238-83052
2
Dinamo Moscow II
20108240-172338
3
Kazanka Moscow
2094725-17831
4
FC Yenisey Krasnoyarsk II
2093824-27-330
5
Murom
2077626-18828
6
Volna Nizhny Novgorod
2084828-31-328
7
Olimp Dolgoprudny II
2075827-24326
8
Khimik Dzerzhinsk
2056918-36-1821
9
Znamya
20541125-32-719
10
Torpedo Vladimir
20531216-35-1918
11
Chertanovo Moscow
20431316-38-2215
PFL FNL 2 Grp. 3 Subgroup 1
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Rodina
20163158-164251
2
FK Saransk
20142444-202444
3
Strogino
20132540-271341
4
Peresvet Domodedovo
2094736-27931
5
SKA-Khabarovsk II
2085729-23629
6
Khimki 2
2075831-23826
7
Saturn Ramenskoye
20731031-32-124
8
Kolomna
20621232-57-2520
9
Znamya Noginsk
20621226-51-2520
10
Kvant Obninsk
20451122-37-1517
11
Metalurg Vidnoe
20231522-58-369
PFL FNL 2 Grp. 3 Subgroup 2
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Sokol Saratov
20144238-102846
2
Dinamo Briansk
20118137-112641
3
Salyut Belgorod
20123532-201239
4
Dinamo Vladivostok
20109138-142439
5
FC Ryazan
20113627-171036
6
Avangard Kursk
2075827-27026
7
Arsenal Tula II
20731026-31-524
8
Zenit Penza
20631119-32-1321
9
Sakhalin
20521314-36-2217
10
Kaluga
20251310-27-1711
11
Fakel-M Voronezh
2013166-49-436
  • Promotion
  • Relegation
  • Promotion qualification
  • Relegation qualification

Next match

No next match scheduled

Team form

3 - 0
4 - 4
3 - 3
4 - 1
2 - 0

Fixtures

20 July 2016
Vityaz Podolsk
1 - 0
FC Ryazan
28 July 2016
Torpedo Moscow
2 - 1
Vityaz Podolsk
4 August 2016
Vityaz Podolsk
1 - 0
Kaluga
11 August 2016
Zenit Penza
0 - 5
Vityaz Podolsk
18 August 2016
Vityaz Podolsk
16:00Can
Lokomotiv Liski