LEAGUES
RussiaZenit St. Petersburg II
OverviewTableFixturesTransfers
Latest Matches
See all fixtures
PFLZone Center
#TeamPLWDL+/-GDPTS
2
Sokol Saratov
17114237-102737
3
Metalurg Lypetsk
17114230-92137
4
Salyut Belgorod
1782723-23026
5
Khimik-Arsenal
1775527-20726
6
FC Ryazan
1766529-26324
7
Zorky Krasnogorsk
1672731-32-123
8
Ararat Moscow
1772834-36-223
9
Kaluga
1764724-23122
10
Saturn Ramenskoye
1757532-32022
11
Khimki 2
1753923-32-918
12
Strogino
17521015-28-1317
13
FC Rotor Volgograd II
16221214-33-198
14
Kvant Obninsk
1722138-40-328
FormNext
WWWWD
Zone East
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Irtysh
1192021-41729
2
Sakhalin
1253415-16-118
3
Novosibirsk FK
1252516-16017
4
FC Chita
1243513-12115
5
Dinamo Barnaul
113268-15-711
6
Zenit Irkutsk
123096-16-109
FormNext
Grp. 1
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
FC Kuban-Holding
861117-61119
2
PFC Kuban
850317-9815
3
Legion Dinamo
743012-3915
4
Anzhi Makhachkala
843115-10515
5
Mashuk-KMV
742115-10514
6
SKA Rostov
841313-11213
7
Dinamo Stavropol
841312-11113
9
Druzhba
832310-15-511
10
Forte Taganrog
731314-7710
11
Spartak Nalchik
73139-8110
12
Krasnodar 3
82249-13-48
13
FK Makhachkala
82249-14-58
14
Inter Cherkessk
712411-19-85
15
Yessentuki
71156-12-64
16
Biolog Novokubansk
71156-13-74
17
Tuapse
60156-20-141
FormNext
Zone South
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
FC Volgar
19162145-73850
2
FC Alania Vladikavkaz
19151354-134146
3
Druzhba
19104529-26334
5
Dinamo Stavropol
1983831-25627
6
Legion Dinamo
1976618-21-327
7
SKA Rostov
1975725-25026
8
Biolog Novokubansk
50500-22-2226
9
FK Makhachkala
1975719-24-526
10
Mashuk-KMV
1966722-17524
11
Kuban Krasnodar
1955922-37-1520
12
Inter Cherkessk
1955924-38-1420
13
Spartak Nalchik
1947818-37-1919
14
Krasnodar 3
19531119-38-1918
15
Anzhi Makhachkala
1937924-32-810
16
Spartak Vladikavkaz
19151314-40-268
FormNext
Zone West
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Veles Moscow
16113234-132136
2
Olimp Dolgoprudny
17112429-161335
4
Torpedo Vladimir
1786323-17630
5
Leningradets
1777327-20728
6
Olimp Khimki
1675418-15326
7
Murom
1673631-23824
8
Rodina
1764727-31-422
9
Pskov 747
1663715-26-1121
10
Kazanka Moscow
1645726-27-117
11
Kolomna
17431015-24-915
12
Znamya
1736814-23-915
13
Luki-Energiya
1634915-29-1413
14
Zvezda Saint Petersburg
1720159-35-266
FormNext
DWLWL
Grp. 2
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Olimp Dolgoprudny
870111-4721
2
Tver FC
852117-8917
3
Rodina
843118-15315
4
Murom
842210-7314
5
Dinamo Moscow II
841317-15213
6
Leningradets
841310-11-113
7
Luki-Energiya
740312-7512
8
Kazanka Moscow
833213-14-112
9
Zenit Irkutsk
83239-7211
10
Torpedo Vladimir
83239-8111
11
Znamya
82429-9010
12
Smolensk
82339-909
15
Kolomna
80269-21-122
16
FC Chita
80176-21-151
FormNext
Grp. 3
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Sokol Saratov
852117-41317
2
Salyut Belgorod
844013-21116
3
Khimik-Arsenal
844011-4716
4
Saturn Ramenskoye
842215-6914
5
Kvant Obninsk
84228-11-314
6
FC Ryazan
841311-7413
7
Kaluga
840410-7312
8
Metalurg Lypetsk
833211-11012
9
Strogino
83239-12-311
10
Krasny
82425-5010
11
Khimki 2
830511-20-99
12
Znamya Noginsk
823311-1019
13
Metalurg Vidnoe
72058-11-36
14
Avangard Kursk
71335-12-76
15
Sakhalin
81256-16-105
16
Fakel-M Voronezh
81077-20-133
FormNext
Zone Ural-Povolzhye
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Akron Togliatti
17122329-161338
2
FC Chelyabinsk
17113334-171736
3
Ural II
17112434-161835
4
KamAZ
17102537-231432
5
Lada Dimitrovgrad
1773719-18124
6
Zvezda Perm
1764720-20022
7
NoSta
1764723-26-322
8
Volga Ulyanovsk
1762919-26-720
9
Zenit Izhevsk
1753927-27018
10
Tyumen
1775525-21414
11
Lada Togliatti
17311312-47-3510
12
FC Ufa II
17131317-39-226
FormNext
Zone Ural-Povolzhye Promotion Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Neftekhimik
25203253-143963
2
KamAZ
25136644-251945
3
Syzran-2003
251321032-30241
4
Volga Ulyanovsk
251141026-25137
5
NoSta
251141039-43-437
6
Zvezda Perm
25107839-34537
FormNext
Grp. 4
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
KamAZ
861126-62019
2
Volga Ulyanovsk
761011-11019
3
Tyumen
761014-5919
5
Novosibirsk FK
844013-7616
6
Zvezda Perm
632115-8711
7
Dinamo Barnaul
731311-10110
8
FC Chelyabinsk
730410-739
9
Ural II
82339-12-39
10
Zenit Izhevsk
82158-16-87
11
Lada Dimitrovgrad
71245-11-65
12
NoSta
71158-15-74
14
FC Orenburg II
81165-16-114
15
Lada Togliatti
71064-20-163
FormNext
Zone Ural-Povolzhye Relegation Group
#TeamPLWDL+/-GDPTS
1
Zenit Izhevsk
1255219-14520
2
FC Chelyabinsk
1245318-12617
3
FC Ufa II
1245320-16417
4
Ural II
1244422-14816
5
Lada Togliatti
1223710-33-239
FormNext
PromotionRelegation
See all tables
Stadium
Malaya Sportivnaya ArenaSankt-Peterburg (St. Petersburg)
SurfaceArtificial turfCapacity3000Opened1994